5 דברים שצריך לקחת לקמפינג

פעם או פעמיים בשנה אנחנו מוצאים את עצמנו מתארגנים לקמפינג. אנחנו לא טיילים כאלה גדולים, והציוד שיש ברשותנו ציוד בסיסי ולא מתוחכם במיוחד.

למזלנו, הילדים גדלו מספיק כדי שנוכל לצאת לקמפינג יחד עם החברים ולא לסבול בזה בצורה קיצונית מדי (טוב נו, היה כיף), וזה כבר משאיר זמן להתעסק עם כל מיני פסיליטיז שלא היה זמן לחשוב עליהם.
יש כמה דברים שנראים לי דיי בסיסיים אבל חשובים שמשדרגים את חוויית קמפינג למשהו קצת יותר נחמד, ועל הדרך גם מוציאים אותנו כי ההורים קצת יותר מקצוענים מול הילדים.

1. אוהל שנפתח במהירות ⛺

בכל מיני סרטים וגם בזכרונות ילדות שיש לי, אנחנו רואים את אבא שמקים אוהל ומסתבך עם כל התהליך של הקיבוע והפתיחה שלו. זה כמובן לא משהו מופרך ודי הגיוני שזה יקרה לכל אחד.
חלק גדול מהאוהלים שמגיעים היום הם אוהלים לפתיחה מהירה, יש מספר קטן של שלבים שצריך להקפיד עליהם והאוהל נפתח בזריזות וביעילות.
האוהלים נפתחים עם שלבים המשתלבים אחד בתוך השני בחיבורים ובקורות של האוהל ובגלל זה גם מסגירה היא מהירה ולא מטרחנת.

2. גזיה או כירה ניידת 🔥🔥🔥

זה תחום לא נגמר מבחינת האפשרויות. אני קניתי כירה ניידת שאפשר למלא אותה עם בקבוקי גז קטנים שמתחברים אל תוך הקיר. בגלל שהנושא הזה גם דורש חשיבה בטיחותית, קניתי כירה של אמישראגז – עלתה לי 100 ומשהו שקלים, והעובדה שיש חברת גז שאישרה את המוצר הזה נתנה לי קצת יותר שקט נפשי.
הסיבה שלקחתי כירה ניידת הייתה בעיקר הכנת אוכל נוחה יותר מאשר על גזיה קטנה. הבסיס הוא בסיס רחב ונוח שהסיר יכול לשבת עליו בלי בעיה. אם אני רוצה להעמיד סיר על גזייה ניידת, בלון הגז הוא קטן יותר בדגמים הניידים והקטנים, או לחילופין – גזיה עם בלון גז גדול שכבר יותר מסובך לסחוב.

3. סוללה ניידת לטעינה של רכבים ומכשירי חשמל ⁦⚠️⁩

נכון שפעם היינו יוצאים לטיול בלי טלפון והכל היה נפלא?
אז הזמנים השתנו ואנחנו צריכים לקחת בחשבון גם את המכשירים הניידים שלנו, במידה ואנחנו נמצאים בקמפינג שאין בו חשמל מסודר.
יש סוללות קטנות בגודל של פחות קלמר תלמידים ממוצע, שיש להם מספיק כוח להטענה של כמה סיבובים לטלפון סלולרי – אבל השוס העיקרי שלה הוא דווקא ביכולת לטעון מצבר ריק של רכב אחר.
במקום למשוך כבלים מרכב אחד לשני, פשוט מחברים את המצבר הנייד אל הרכב התקול ומטעינים אותו בקלות.
ככה הצד הטוען מרוויח חילוץ מהיר, והצד המטעין יוצא מלך.

4. ציידנית 🍒🍉🍇

ציידנית בגודל מתאים יכולה לחסוך לכם קניות בדרך, וכמובן יכולה לאפשר לכם ליהנות מאוכל קר במשך זמן הטיול.
כמו בעוד תחומים בחיים, הגודל קובע ובגדול – צידנית קטנה אולי טובה לטיול חד יומי, אבל כשצריך להתארגן ליומיים שלושה בחוץ צריך כבר משהו שיכול להכיל בקבוקי שתיה ויותר אוכל, ואני די התבאסתי על הציידנית הקטנה שהייתה לי.

5. חידונים ומשחקים לדרך ⁦🛣️⁩

אין לנו טאבלטים או מסכים בתוך הרכב וגם לא יהיו. גם בנסיעות ארוכות הילדים צריכים לדעת להעסיק את עצמם בלי להטריף את כל מי שיושב מסביבם.
אנחנו יכולים לצאת גדולים ולתת להם לתכנן עצירות בנקודות בדרך – ובכך ללמד אותם לקרוא מפה כמו שצריך, ואז לתת להם לעקוב אחרי התקדמות הדרך בפועל ולהגיד לנו מתי לעצור ואיפה לפי התכנון. זה נותן להם להשתתף בקביעה של דברים ששמורים להורים בד"כ, פיתוח אחריות אישית ועוד כלי טוב לכישורי חיים.

6 – בונוס – שקיות אשפה – קמפינג נקי לכולם! ⁦🗑️⁩

כולנו מכירים את הבעיה של האשפה המקיפה אותנו במקומות ציבוריים. אל תשאירו אשפה מאחוריכם והשאירו את השטח נקי למי שבא אחריכם.
למדו את הילדים של החיים מדוע חשוב לשמור על הסביבה, וכמובן שמשו להם דוגמה בהקפדה על סביבה נקייה.

בברכת קמפינג נעים, נטול קריוקי ויתושים 🤓

אורן צור-שביט

אורן צור-שביט

יושב מול מסך מכיתה ב׳ בערך, וזה כבר הרבה זמן. חבר טלפוני קבוע לבעיות אינטרנט, פתרונות לאבטחת מכשירים לילדים, מרתוניסט, וכמובן אבא חופר. מאוד.

זה המקום לתגובות ושאלות
אני קורא את הכל >

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *