קייטנות דיגיטליות – פעילות הקיץ של משרד החינוך

משרד החינוך יצא במיזם הקייטנות הדיגיטליות, המאפשרות לתלמידי היסודי וחטיבות הביניים באשר הם ללמוד שפות תכנות שונות ולהעמיק את הידע ברובוטיקה.

כמו שאנחנו יודעים – הקיץ מאופיין ברביצה מתמשכת מול המסכים ובתכונה של חוסר מעש. קייטנות פותרות חלק מהזמן – אבל בשאר הזמן ההורים אובדי עצות אל מול הזמן הפנוי של הילדים שצריך למלא בתוכן.
משרד החינוך יצא במיזם מצויין – קייטנות דיגיטליות – המאפשרות לילדים בכל רמות הכניסה –  מתחילים וקצת יותר – להכיר את עולם הקוד בצורה ידידותית ונוחה, דרך הפורטלים המוכרים להם מבית הספר, וללמוד תכנות html / css או תכנות משחקים בשפת C#, ללמוד כיצד לפתח רובוטים, ללמוד אנימציה ותלת מימד ועוד. 

המפגשים מתקיימים בחודש יולי במועדים מוגדרים (לדעתי שווה לעשות מחזור נוסף בחודש אוגוסט, שבו קיימת בעיית זמן פנוי רחבה יותר), בתדירות של 5 מפגשים לכל קורס. 


כניסה לעולם הטכנולוגי בגיל צעיר יכולה להוות נקודת התחלה טובה ביותר ליזמים צעירים – וגם לפיתוח יכולות מתמטיות ואנליטיות. אין ספק שקיץ הוא גם זמן לבילוי, אבל המיזם הזה חשוב מאוד וללא ספק מאפשר לילדים לקחת פרוייקט או רעיון שיש להם – ולקבל את הכלים להפוך אותם למציאות. 

בתוך כל קטגוריה בעמוד הראשי תוכלו למצוא קורסים נוספים – ולמעשה להרכיב לו״ז ביחד עם הילדים, ולאתגר את היכולת שלהם לעמוד במשימה שהם עצמם הגדירו – מתוך רצון שלהם ליצור משהו שיושב להם בראש. 

לבחור – אבל ביחד

את הקייטנות יש לבחור עם הילדים.
הפעילות צריכה להיות פעילות שתגשים רצון שלהם – הם צריכים לספר לכם על רעיון שיש להם. יזמות מתחילה בדיוק ככה.
את הרעיון לוקחים ומתרגמים לכלים שניתנים לילדים על ידי משרד החינוך – ויחד איתם עושים מעין ״חוזה״ שלוקחים רעיון ומתקדמים איתו.
תנו להם להראות לכם את ההתקדמות לאורך החופש – ואת חוות הדעת שלכם הגישו כביקורת בונה (זכרו שמדובר פה בחלום של ילד או ילדה, אתם פה כדי לעזור לזה לקרות). הם ירגישו שהם בונים את זה בעצמם – ובעידוד ההורים – וזאת יכולה להפוך להיות לחוויה נפלאה לכל המשפחה, ולכו תדעו – אולי גם לסטרטאפ.

התמצאות מהירה בקורסים השונים:

עמוד הקייטנות הדיגיטליות

קורסים במדעי המחשב לילדים | קורסים בפיתוח אתרים ואפליקציות לילדים| קורסים ברובוטיקה לילדים | קורסים בתלת ממד ומולטימדיה לילדים | קורסים בתכנות משחקים לילדים

נערה יושבת מרוכזת עם לפטופ ואוזניות
אורן צור-שביט

אורן צור-שביט

יושב מול מסך מכיתה ב׳ בערך, וזה כבר הרבה זמן. חבר טלפוני קבוע לבעיות אינטרנט, פתרונות לאבטחת מכשירים לילדים, מרתוניסט, וכמובן אבא חופר. מאוד.

זה המקום לתגובות ושאלות
אני קורא את הכל >

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *